Top04

Korzyści użytkowe

Trwałość

Fastlock® Uni jest jednowarstwowym dachem wykonanym z najwyższej jakości poliwęglanu (PC). Pokrycie z paneli jest elastyczne i może być dowolnie formowane bez negatywnego wpływu na jego trwałość. Dach jest przez to nie tylko atrakcyjny, ale również wytrzymały.

Fastlock® dobrze znosi burzę, obfite opady deszczu czy śniegu, wysokie i bardzo niskie temperatury powietrza. Dzięki znakomitemu systemowi zatrzasków fałdowych nie trzeba wiercić otworów.

Trwałość paneli Fastlock® potwierdziły badania starzeniowe przeprowadzone w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Badania poszczególnych parametrów technicznych wykazały znaczne przekroczenia wymagań określonych przez Normę Europejską PN-EN 1013-4 Profilowane płyty z tworzywa sztucznego przepuszczające światło do jednowarstwowych pokryć dachowych – część 4: Wymagania szczegółowe, metody badań i właściwości płyt poliwęglanowych PC.

Źródło: Praca Badawcza ITB

100% szczelność

Konstrukcja paneli opiera się na systemie łączy zatrzaskowych bez żadnych otworów, bez żadnych wkrętów, dzięki czemu dach jest łatwy w montażu i całkowicie szczelny.

Jest to jedyny znany nam materiał do lekkich a zarazem przepuszczających światło pokryć dachowych, który pozwala na wykonanie ciągłego zadaszenia dowolnej długości bez potrzeby wykonywania przerw dylatacyjnych. Kształt profilu paneli oraz sposób mocowania chroni pokrycie przed niekorzystnym wpływem odkształceń termicznych. Możliwość swobodnego przesuwu panela na zatrzaskach systemowych wyklucza wystąpienie niekorzystnych naprężeń co ma bezpośredni wpływ na trwałość systemu.

Inne przezroczyste pokrycie dachowe

Fastlock®

Łatwy i prosty montaż

Płyty Fastlock® łączą się na zatrzaski. Mocowanie do łat też jest bardzo proste i może być wykonane w sposób widoczny lub niewidoczny:

Montaż widoczny (na zatrzask boczny)

Należy połączyć panele poprzez wciśnięcie większej fałdy na mniejszą, a następnie przybić zatrzask boczny do krokwi.

Montaż niewidoczny (na zatrzask górny)

Mniejsza fałda jest wciskana na zatrzask górny, a następnie większa fałda jest wciskana na mniejszą fałdę.

Estetyka

Panele Fastlock® tworzą estetyczne, trwałe i ciekawe w formie przestrzennej zadaszenia, których zalety dostrzegają zarówno projektanci, architekci jak i użytkownicy systemu.

Łatwy w utrzymaniu w czystości

Dach z paneli jest łatwy w utrzymaniu. Ponieważ materiałem, z którego jest wytwarzany jest milimetrowej grubości poliwęglan lity, nie podlega on zjawisku wewnętrznego zanieczyszczenia glonami, które można spotkać w zadaszeniach wykonanych z przezroczystych płyt komorowych. Panele Fastlock® zamontowane w kształcie łuku są szczególnie łatwe w utrzymaniu, gdyż deszcz z łatwością zmywa z nich kurz i inne zanieczyszczenia.

Swoboda kształtowania formy przestrzennej dachu

Pokrycie z Fastlocka® można wykonać zarówno na drewnianej jak i metalowej konstrukcji dachu. Jest to jedyny znany nam materiał do lekkich a zarazem przepuszczających światło pokryć dachowych, który pozwala na wykonanie ciągłego zadaszenia dowolnej długości bez potrzeby wykonywania przerw dylatacyjnych. Kształt profilu paneli oraz sposób mocowania chroni pokrycie przed niekorzystnym wpływem odkształceń termicznych. Architekci z pewnością docenią możliwość tworzenia różnorodnych przestrzennych form zadaszeń. Fastlock® pozwala na wybór kształtu naszego zadaszenia, która może być klasycznym dachem płaskim (min. nachylenie tylko 1%), stromą połacią lub powierzchnią walcową.

  BMI Icopal

  BMI Icopal Sp. z o.o.
  Światowy Ekspert Hydroizolacji

  4 centra badań i rozwoju w USA i Europie, 38 fabryk i 97 biur handlowych na świecie
  rok zał. 1876

  BMI Icopal Sp. z o.o.
  Laureat
  Wielkiego Złotego Medalu
  Międzynarodowych Targów Poznańskich
  i tytułu "Najlepszy z Najlepszych"
  za produkcję osiągającą światowe standardy

  Korzystając ze strony Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
  BG_F